Relaks

Aromaterapia

Gonitwa dzisiejszego świata, nerwy i stres mają wyjątkowo negatywny wpływ nie tylko na nasz umysł, ale także i ciało. Napięcia pojawiające się w mięśniach, migreny, problemy z koncentracją, czy nawet depresja, to poważne dolegliwości, z którymi często nie możemy sobie poradzić. Wydaje nam się, że najszybszą drogą do lepszego samopoczucia są lekarstwa przepisywane i doradzane przez lekarzy. Tymczasem nie mamy świadomości, że w wielu przypadkach możemy pomóc sobie sami… wystarczy wypróbować sposoby, które znane są na świecie od zarania dziejów. Jednym z nich jest nieoceniona aromaterapia.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Co to jest aromaterapia?
  2. Historia aromaterapii
  3. Olejek różany, świece zapachowe, masaż i aromaterapia
  4. Aromaterapia, a redukcja stresu
  5. Ekologiczne świece sojowe Bonnie
  6. Aromaterapia z Bonnie
  7. Co jest ważne w aromaterapii?

Co to jest aromaterapia?

Aromaterapia to forma medycyny alternatywnej. Może być wykorzystywana jako uzupełnienie terapii w medycynie niekonwencjonalnej. W aromaterapii główną rolę odgrywają rośliny i ich oleje oraz niezastąpione olejki eteryczne o najróżniejszych zapachach. Jaki jest cel tego typu kuracji? Przede wszystkim zmniejszenie ogólnego napięcia i poprawa psychicznego lub fizycznego samopoczucia. 

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem standard i zamkniętym wieczkiem o zapachu waty cukrowej

Historia aromaterapii

Początki aromaterapii sięgają zamierzchłych, dawnych czasów. Już tysiące lat temu ludzie żyjący w pełnej harmonii z naturą obserwowali, że otaczające ich zapachy wywodzące się z kwiatów, drzew i innych roślin, powodują konkretne efekty. Mogło być to pobudzenie, ulga w bólu, spokój, czy ukojenie. Już starożytni Egipcjanie, a w późniejszym czasie, w następstwie inne, pradawne ludy, używali aromatycznych substancji do balsamowania zmarłych, produkcji perfum czy leków. Dzisiaj, po latach, dzięki badaniom naukowym wiemy, że wyciągi z kwiatów, drzew, liści, czy nasion, zawierają rozmaite związki chemiczne. Substancje te docierają do naszego mózgu i wywołują określone działanie. Zostało dowiedzione m.in., że estry, fenole i tlenki działają na ludzki układ limbiczny, który jest odpowiedzialny za najróżniejsze emocje  – od strachu po radość i przyjemność. Aromaterapia może być więc doskonałym pomysłem na wyciszenie i ukojenie skołatanych nerwów. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni zapach. Jeżeli nie masz jeszcze doświadczenia z aromaterapią, na początek najlepszy może okazać się olejek różany. Dlaczego?

Aromaterapia olejkami eterycznymi oraz świecami sojowymi

Olejek różany, świece zapachowe, masaż i aromaterapia

Co mają wspólnego świece zapachowe z aromaterapią? Leczenie zapachem można uzyskać na wiele różnych sposobów. Wonna kąpiel w wannie, inhalacja, przebywanie w pomieszczeniach, które pachną olejkami, masaże, czy zapalenie ulubionej, ekologicznej świecy i relaks w wygodnym fotelu. Aby cieszyć się pozytywnymi aspektami aromaterapii, można również skropić swój nadgarstek kilkoma kroplami czystego olejku i udać się na popołudniowy odpoczynek. Jeżeli nie masz jeszcze ulubionego zapachu, a należysz do osób, które mają problemy z alergią, na początek warto postawić na drzewo herbaciane lub różę (najmniej uczulają). Pamiętaj jednak, aby wybrać czysty olejek, bez chemicznych i negatywnie wpływających na zdrowie dodatków. Aromaterapia, do której wykorzystasz olejek różany lub naturalną świecę zapachową może okazać się rozwiązaniem dla wielu Twoich dolegliwości. 

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i zamkniętym wieczkiem o zapachu róży

Aromaterapia, a redukcja stresu

Nie da się ukryć, że aromaterapia to prosta i wyjątkowo przyjemna forma redukcji stresu, napięcia, czy innych dolegliwości. Naturalna woń pobudza zmysły, wycisza i sprawia, że w naszej głowie pojawia się przyjemne uczucie odprężenia i spokoju. Wybierając produkty ekologiczne do aromaterapii, nie tylko dbasz o środowisko. Dbasz także o swoje własne zdrowie!

Ekologiczne świece sojowe Bonnie

Jak podarować sobie przyjemną chwilę bez wychodzenia z domu? Jak we własnych czterech ścianach wyciszyć się i zredukować napięcie po całym dniu? Z myślą o przyjemnych chwilach, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego, aby dać Ci chwilę wytchnienia, stworzyliśmy wyjątkowy produkt. Najpiękniejsze zapachy postanowiliśmy połączyć z ekologicznym woskiem sojowym – tak powstały świece Bonnie. Ponieważ są one pozbawione parafiny, dłużej się palą, i nie potrzebują bardzo wysokiej temperatury by się stopić, możesz je wykorzystać podczas aromaterapii na kilka różnych sposobów. 

Zapachowa świeca sojowa marki Bonnie ze słoikiem standard i zamkniętym wieczkiem o zapachu truskawki

Aromaterapia z Bonnie

Chcesz się odprężyć? Szukasz przyjemnego dodatku do romantycznej kolacji? A może po całym tygodniu chcesz zrelaksować się w wannie i potrzebujesz niebanalnej aromaterapii? Świeczki zapachowe od Bonnie sprawdzą się idealnie.

– Przygotuj ulubioną ciepłą herbatę, weź do ręki książkę, włącz lampkę nocną i usiądź wygodnie w fotelu. Zapal świecę z wosku sojowego od Bonnie i po prostu się odpręż. Po kilku chwilach pojawi się zapach, dzięki któremu zniknie stres i napięcie z całego dnia.

– Potrzebujesz się wyciszyć? Zapal ulubioną świecę z naszego sklepu i poczekaj, aż wosk zacznie się rozpuszczać. Usiądź wygodnie. Prawda, że przyjemne?

– Szykuje się romantyczny wieczór? Zapal wcześniej świecę od Bonnie i zrób bliskiej osobie niespodziankę. Piękny zapach i przyjemne emocje gwarantowane.

– Nadszedł taki dzień, kiedy na nic nie masz ochoty? Włącz ulubioną muzykę, zapal naszą świecę i po prostu odpocznij. Sprawdź świecę sojową o zapachu wiśni. Z przyjemnym zapachem nawet zwykły dzień może okazać się całkowicie niebanalny. 

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem standard o zapachu czekolady z otwartym wieczkiem

Co jest ważne w aromaterapii?

Głównym celem aromaterapii jest odprężenie i relaks. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie olejki mogą być dla Ciebie dobre. Jeżeli wiesz, że jesteś uczulony na któryś zapach, wybierz ten, po którym na pewno poczujesz się dobrze. Kobiety w ciąży powinny unikać niektórych olejków i przed stosowaniem aromaterapii skonsultować się z lekarzem. Powyższy artykuł nie stanowi porady medycznej.