Aktualności

Jak palić świece sojowe i jak o nie dbać

Wydawałoby się, że to najprostsza czynność na świecie. Co trudnego może być w użytkowaniu akcesoriów zapachowych? Cóż, okazuje się, że jest parę zasad, które warto znać, zanim wypełnimy przestrzeń mieszkania ulubionym aromatem.

Jak palić świece sojowe? Kilka porad od doświadczonych świeczkoholików

1. Jak wszystkiego nie sknocić na samym wstępie?

Przed każdym paleniem zadbaj o skrócenie knota do odpowiedniej długości. Optymalna, zalecana zazwyczaj wartość to około pół centymetra ponad poziomem wosku. Taka długość sprawi, że wosk sojowy będzie się topił równomiernie, a świeca paliła żywym i pięknym płomieniem.

2. Nie za krótko, nie za długo

Świecy sojowej nie należy palić ani zbyt długo, ani zbyt krótko. Zalecany czas jej jednorazowego użytkowania to od 1,5 do maksymalnie 4 godzin. Wydłużając go, narażamy akcesoria zapachowe na utratę ich właściwości wonnych. Zbyt szybkie zgaszenie powoduje z kolei nierównomierne topienie się wosku sojowego (charakterystyczne “tunelowanie”), co generuje straty produktu, a w dodatku niezbyt estetycznie wygląda.

3. Zadbaj o miejsce

To, gdzie ustawisz swoje akcesoria zapachowe, ma ogromne znaczenie – nie tylko ze względu na estetykę, ale także funkcjonalność i bezpieczeństwo. Najlepiej jest położyć je na płaskiej powierzchni, w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej i z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych, aby nie dopuścić do przegrzania słoiczka oraz zdeformowania wosku. Warto zaopatrzyć się także w specjalne podkładki, które ochronią powierzchnię szczególnie podatnych na zniszczenie mebli.

4. Nie igraj z ogniem!

Często zapominamy, że niewinne akcesoria zapachowe to wciąż otwarty ogień, który może spowodować całkiem sporo szkód. Nigdy nie zostawiaj w mieszkaniu zapalonych świec sojowych bez nadzoru; w obecności dzieci i zwierząt domowych zachowaj szczególną ostrożność. Nie nachylaj się nad płomieniem i nie dotykaj bezpośrednio rozgrzanego szklanego słoika. Nie pozwól, aby piękne zapachy uśpiły Twoją czujność!