Świece

Od czego zależy cena świec?

Świece na bazie naturalnego wosku sojowego cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością, przede wszystkim ze względu na to, że są o wiele zdrowsze w użytkowaniu niż klasyczne świece parafinowe. Bezpieczeństwo to nie jedyna zaleta, bowiem wyroby na bazie wosku sojowego są bardzo wydajne. Coraz częściej wyrobem świec z soi zajmują się osoby prywatne w domowych manufakturach i nie tylko. A jak wiadomo rękodzieło w obecnych czasach kosztuje. Od czego zatem zależy cena świec? Sprawdź!

Zakup odpowiedniego surowca to klucz do sukcesu

Samodzielny wyrób świec z wosku sojowego i nie tylko zyskuje na popularności, a wszystko przez frajdę i możliwość przygotowania unikatowych produktów, jakie daje rękodzieło. Zanim jednak zaczniemy produkować wyroby z wosku, warto zapoznać się z ich rodzajami i cenami. Szczególną uwagę warto zwrócić na koszty zakupu surowca.

Warto zaznaczyć, iż wosk z soi jest o wiele droższy od popularnej parafiny. Sojowy surowiec jest przede wszystkim ekologiczny i dużo bardziej wydajny. Dodatkowo jest bezpieczniejszy dla zdrowia, dlatego można go powszechnie stosować, bowiem wydziela on dużo mniej szkodliwych toksyn. Warto też zaznaczyć, że półprodukty do tworzenia świec sojowych, w zależności od ilości kupionych komponentów różnią się ceną. Zupełnie inną ilość potrzeba w małej manufakturze, a inną w fabryce.

Kolejnym woskiem, który można znaleźć na rynku jest wosk rzepakowy. Produkowany jest on z surowców, które są uprawiane na terenie Europy. Do produkcji świec, surowiec ten nie wymaga żadnych dodatków poza zapachem czy ewentualnie barwnikiem. Jest to materiał odnawialny, który został specjalnie opracowany do produkcji wysokiej jakości mieszanek świec. Pochodzi z oleju, który jest zbierany z roślin, dlatego jest idealnym i zrównoważonym ekologicznym woskiem. Ponadto wosk rzepakowy stosowany jest również jako naturalny dodatek do zmiękczania innych wosków i uzyskiwania niższych temperatur topnienia.

Cenne rękodzieło

Obok naszych świec nie sposób przejść obojętnie. Są one wytwarzane ręcznie, dlatego różnią się jakością, trwałością, a niekiedy i etyką wykonania. Dbamy o każdy najmniejszy detal, bowiem zależy nam również na estetyce opakowania i samego wyrobu. Polski, a zarazem rękodzielniczy produkt wiąże się z kosztem zakupu szkła w polskiej hucie. Dodatkowo produkcja mniejszych partii świec sprawia, że cena surowców jest wyższa niż przy masowej produkcji. Należy także mieć na względzie fakt, iż przy każdym etapie wyroby potrzebny jest człowiek, a nie linia produkcyjna, przez co w godzinę ręcznie wykona się o wiele mniej produktów niż maszynowo. To właśnie te aspekty naszej pracy bardzo przekładają się na cenę końcową naszych produktów, które trafiają do Państwa domów.