Prezent

Prezent na 25 rocznicę ślubu

Czujecie, jakby to było wczoraj, kiedy obiecywaliście sobie miłość na zawsze! Trudno uwierzyć, że minęło 25 lat od tego cudownego dnia. Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa, ale kiedy staż Waszego małżeństwa osiąga ćwierć wieku, to jest to powód do dumy. 25 rocznica ślubu tradycyjnie nazywana jest srebrną, dlatego uznaje się, że prezent powinien być w tym stylu. Sposób spędzenia tego dnia zależy tylko od Was. Idealny prezent na 25 rocznicę ślubu powinien pokazywać jak bardzo kochasz swojego partnera i wcale nie musi być bardzo drogi. Może to być samodzielnie przygotowana kolacja lub zapachowa świeca sojowa o intensywnym aromacie, który będzie Wam przypominał ten dzień. Przygotowaliśmy listę tradycyjnych, nowoczesnych i wyjątkowych podarunków na tę wyjątkową okazję.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Prezent na 25 rocznicę ślubu – srebrne obchody
  2. Odnowienie przysięgi małżeńskiej na 25 rocznicę ślubu
  3. Prezent na 25 rocznicę ślubu – sentymentalna podróż
  4. Zorganizuj przyjęcie na 25 rocznicę ślubu
  5. Impreza niespodzianka
  6. Wyjątkowy lokal na wyjątkowy wieczór
  7. Specjalne dedykacje wyryte bądź wypalone w drewnie
  8. Certyfikat udanego małżeństwa w formie obrazu? Czemu by nie!
  9. Statuetka – nagroda za 25 lat małżeństwa
  10. Reasumując – pomysłów na prezent jest bardzo dużo!

Prezent na 25 rocznicę ślubu – srebrne obchody

Kwiaty zawsze są dobrym pomysłem, ale jeśli zależy Ci na prezencie, który będzie wieczny podaruj swojej ukochanej posrebrzaną różę. Wybierz prawdziwy kwiat, który został zanurzony w czystym srebrze, aby mogła go podziwiać do końca życia. Wpisuje się to w tradycję srebrnej rocznicy! Ten przemyślany prezent na 25 rocznicę ślubu będzie wyjątkowy dla każdej kobiety. Wygrawerowany, srebrny medalion w kształcie serca z Waszym wspólnym zdjęciem w środku z pewnością ucieszy Twoją małżonkę. Dla męża wybierz srebrny zegarek z wytrzymałym skórzanym paskiem lub eleganckie i ponadczasowe spinki do mankietów. Jeśli lubicie wspólnie pić wino w aromacie zapachów kwiatowych, to kieliszki ze stali nierdzewnej będą idealnymi prezentami rocznicowymi. Dodatkowo możecie nawet wygrawerować na nich Waszej inicjały. Stal nierdzewna naturalnie utrzyma wino w niskiej temperaturze, dzięki czemu będzie idealnie smakować przez całą randkę.

prezent na 25 rocznicę ślubu w formie różowych róż

Odnowienie przysięgi małżeńskiej na 25 rocznicę ślubu

Po ślubie obrączki uległy małym zniszczeniom. Nosiliście je przez cały dzień, każdego dnia, dlatego prawdopodobnie mają kilka rys i wgnieceń. Zróbcie sobie wspólny prezent na 25 rocznicę ślubu i oddajcie je do renowacji. Jeśli zależy Wam na jeszcze większym podkreśleniu wyjątkowości tej rocznicy to odnowienie przysięgi może być tym czego szukacie. Ślubowanie miłości przez kolejne 25 lat wzmocni Waszą więź. Uroczystość odnowienia przysięgi może być prywatnym wydarzeniem dla Was dwojga lub odtworzeniem ceremonii ślubnej i przyjęcia. Dla sentymentalnych osób świetnym podarunkiem będzie rocznicowa sesja zdjęciowa. Chcesz zrobić coś więcej? Zarezerwuj wakacje w ważnym dla Was miejscu i zatrudnij fotografa na specjalną, romantyczną sesję. Nie zapomnij o dodatkach, jako inspiracje mogą posłużyć Ci dekoracje ślubne i weselne, które opisaliśmy w niniejszym artykule.

Prezent na 25 rocznicę ślubu – sentymentalna podróż

Wróć do miejsca, gdzie spędziliście miesiąc miodowy i przeżyjcie na nowo wspomnienia pierwszych dni jako nowożeńcy. Po 25 latach prawdopodobnie masz trochę więcej pieniędzy do wydania więc zmień swoje zakwaterowanie na apartament, na który nie było cię stać na początku małżeństwa i dodaj do tego masaż z olejkiem różanym oraz kolację ze świecami przy plaży. Jeśli nie możesz uciec na dłuższy urlop, zaplanuj zwiedzanie miejsc w Waszym mieście, które szczególnie zapamiętaliście przez 25 lat małżeństwa – park, do którego zabieraliście dzieci, czy restauracja, w której obchodziliście inne rocznice.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem standard o zapachu różowego szampana

Zorganizuj przyjęcie na 25 rocznicę ślubu

Pozwól znajomym i rodzinie świętować z Wami ten wyjątkowy dzień, tak jak robiliście to ćwierć wieku temu. Prezent na 25 rocznicę ślubu nie musi być wyszukany, najważniejsze, żebyście spędzili ten dzień tak jak lubcie. Organizując imprezę zadbaj o szczegóły. Wyślij papierowe zaproszenia z dużym „25”, aby goście natychmiast wiedzieli, jaka to ważna okazja. Utrzymaj motyw „25” podczas imprezy, dekorując stół 25 świecami, aby stworzyć atmosferę. Dodaj do tego 25 srebrnych balonów rozsianych po całej przestrzeni. Wszyscy na pewno będą zachwyceni!

Impreza niespodzianka

Huczna impreza na 25-lecie rocznicy ślubu to wspaniała propozycja. Dzięki niej będziemy mogli nie tylko przywołać tamte chwile, które towarzyszą naszym rodzicom, lecz także sprawić, aby rodzice zapamiętali również i ten wieczór. Dzięki naszemu pomysłowi, magiczne chwile znów powrócą, natomiast nasi rodzice będą w stu procentach zadowoleni i dumni z pomysłu niespodzianki, na którą wpadliśmy!

Z pewnością zastanawiacie się, jak przygotować taką „imprezę niespodziankę”? Jest to bardzo proste, czego często nie bierzemy pod uwagę. Naszych rodziców możemy bowiem zagadać w bardzo prosty sposób, iż zabieramy ich na uroczystą kolację we własnym, skromnym gronie. 

Jeśli nasi rodzice przystaną na ten pomysł, możemy rozpocząć wysyłkę zaproszeń wszystkich ich przyjaciołom i rodzinie, czyli osobom, które nasi rodzice chcieliby zobaczyć w ten wyjątkowy wieczór na imprezie. Jest to szczególny wieczór, który warto podzielić między wszystkie osoby, które nasi rodzice lubią i z którymi również spędzali wspaniałe chwile w ciągu tych 25 lat małżeństwa. Jest to piękny gest, który pozwoli nam wszystkim celebrować ten piękny dzień razem z nami.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i zamkniętym wieczkiem o zapachu róży

Wyjątkowy lokal na wyjątkowy wieczór

Kolejną kwestią jest lokal. Tutaj dobór jest bardzo prosty, ponieważ kierujemy się własnymi potrzebami a także kwestiami finansowymi, wizualnymi a także lokalizacyjnymi. Warto pomyśleć o dogodnej lokalizacji dla wszystkich, tym bardziej gdy sami będziemy rodziców przywozić zapewne autem lub taksówką. Weźmy pod uwagę, że dużo osób będzie w starszym wieku, dlatego dobra lokalizacja jest tutaj bardzo kluczowa. Im bliżej będą mieć nasi goście do lokalu, tym więcej pojawi się ich na miejscu.

Pamiętajmy także o tym, aby wybrać lokal z dobrym cateringiem i odpowiednią oprawą muzyczną. Na całe szczęście większość restauracji oferuje nam takie miejsca, które są dobrze nagłośnione i posiadają kontakt do dobrego zespołu muzycznego, który sprawdza się do tej pory na sali. Kolejnym aspektem jest jedzeniem i dobór odpowiedniego menu. Tutaj podejmujemy już indywidualne decyzje względem potrzeb, czasu biesiadowania a także tego, czy jest to impreza zakrapiana, czy bez alkoholu.

Kiedy już wszystko zostanie ustalone, nam pozostaje czekać na ten piękny wieczór i moment wprowadzenia rodziców na ich własną imprezę, z okazji 25 rocznicy ślubu. Gwarantujemy, że Wasi rodzice będą pozytywnie zaskoczeni, co przełoży się na ich duże zadowolenie. Rodzice z pewnością będą nam wdzięczni za tak wzorową organizację i za sam pomysł!

Specjalne dedykacje wyryte bądź wypalone w drewnie

Drewno szczególnie wśród Polaków ma ogromne znaczenie. Mowa bowiem o szlachetnych drewnach, których mamy w naszym kraju całkiem sporo. Dlatego też, możemy to przekuć w świetną pamiątkę prezentu, która pozwoli zapewnić naszym rodzicom fajną pamiątkę na lata. 

Rzeczy z drewna są bardzo modne w dzisiejszych czasach, ponieważ ich wykonanie prezentuje się często bardzo atrakcyjnie. Mowa oczywiście o drewnie, które wybierane jest specjalnie pod prezent. Takie drewno jest odpowiednio opatrzone a następnie lakierowane, natomiast napisy w zależności od danej opcji, są albo elegancko wyryte, albo po prostu wypalone. Bez względu na to, jaką opcję wybierzemy, efekt finalny jest bardzo atrakcyjny dla oka, dlatego warto jest się kierować własnym gustem, bądź gustem naszych rodziców. 

Piękne przygotowane napisy będą zdobić nasze drewienko, które będzie stało w specjalnym miejscu w salonie, bądź sypialni naszych rodziców. Jest to więc piękny gest, który jak najbardziej warto jest wziąć pod uwagę, poszukując prezentu na 25 rocznicę ślubu naszych rodziców.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i otwartym wieczkiem o zapachu waty cukrowej

Certyfikat udanego małżeństwa w formie obrazu? Czemu by nie!

Kolejną z ciekawych opcji może być specjalnie przygotowany certyfikat udanego małżeństwa, który wręczymy naszym rodzicom, na ich rocznicę ślubu. Jest to pomysł o tyle fajny, ponieważ możemy przygotować go przykładowo w formie obrazu, w którym nasz certyfikat będzie wisiał. Będzie to ładne opakowanie, dzięki któremu nasi rodzice będą mogli umieścić go w specjalnym miejscu w swoim domu lub mieszkaniu. 

Certyfikat jak już wspominaliśmy, możemy przygotować i wręczyć na wiele sposobów. Możemy dostarczyć go z wielkim bukietem kwiatów, bądź w koszu pełnym słodyczy. Warto nadmienić, że jest wiele ciekawych propozycji samych certyfikatów, czyli przykładowo wersje papierowe, wersje pergaminowe, wersje papieru z czasów średniowiecza. Producenci dwoją się i troją, aby przygotować ciekawe propozycje, dzięki którym będziemy mogli uzyskać produkt końcowy, który jest świetnie zapakowany.

Statuetka – nagroda za 25 lat małżeństwa

Ostatnią z naszych propozycji będzie możliwość wręczenia specjalnej statuetki. Jak wiadomo, statuetki wręcza się na bardzo ważne okazje, które wymagają odpowiedniej nagrody. W tym wypadku nie może być inaczej, ponieważ 25 lecie ślubu to data bardzo istotna. Dziś możemy to spokojnie udokumentować, poprzez piękną nagrodę. 

Niektóre oferty oprócz samej statuetki, oferują nam dostęp do bardzo ładnie wykonanych pudełeczek z drewna. Jest to kolejna, świetna okazja do tego, aby pokazać naszym rodzicom, że dbamy o nich. Gustowne pudełko na naszą statuetkę jeszcze bardziej podkreśli jej wagę, dzięki czemu nasi rodzice będą czuć się w pełni docenieni.

Jeśli czegoś nam brakuje w takim prezencie, możemy zadbać o dobre wino bądź słodycze (w zależności od preferencji naszych rodziców). Na szczęście są to uniwersalne rozwiązania, które możemy zastąpić zupełnie innymi pomysłami na dodatkowy prezent dla naszych rodziców. Ważne, aby trafić w ich gust, jednak nie powinno to stanowić dla nas problemu! ?

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium o zapachu piernika

Reasumując – pomysłów na prezent jest bardzo dużo!

Każdy z nas znajdzie propozycję, która pozwoli mu stworzyć uśmiech na twarzach naszych rodziców. Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, każdy prezent będzie odpowiedni z naszej strony. 

Prezent na 25 lecie ślubu nie musi być drogi. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Niemniej jednak w tym wszystkim zawsze chodzi o pamięć, dlatego wybierajmy prezenty głosem naszego serca. Wtedy też będziemy w stu procentach zadowoleni z tego, co daliśmy naszym rodzicom.