Świece

Świeczki Yankee Candle i świeczki Bonnie — porównanie

Chociaż ciepło i aromat świec zapachowych może towarzyszyć nam codziennie, przez cały rok, to jednak bez wątpienia jesienny i zimowy klimat mają w sobie tak dużo magii, że właściwie nie wyobrażamy sobie wieczoru bez zapalonego słoiczka wypełnionego ulubionym aromatem. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że aby wieczór był w pełni udany i abyśmy całkowicie mogli się zrelaksować, świece zapachowe powinny być ekologiczne. Unikniemy dzięki temu nie tylko ciężkiego zapachu i dymu unoszącego się w powietrzu — przede wszystkim nie narazimy się na wdychanie substancji chemicznych i ból głowy. Jak w takim razie wybrać najlepsze świeczki zapachowe do naszego domu? Z jakich produktów powinny być wykonane zapachy? Czy lepiej wybrać naturalne świece sojowe czy świece parafinowe? Czym różnią się od siebie świeczki Yankee Candle i świeczki marki Bonnie? Zapraszamy do artykułu!

Z artykułu dowiesz się:

  1. Świeczki Yankee Candle i inne zapachy dostępne na rynku
  2. Świece parafinowe
  3. Świece sojowe Bonnie, a świeczki Yankee Candle
  4. Naturalne świece sojowe

Świeczki Yankee Candle i inne zapachy dostępne na rynku

W chwili obecnej nasz rodzimy rynek obfituje w wyjątkowe zapachowe świeczki Yankee Candle, świeczki Bonnie i świeczki innych producentów, które do zakupu zachęcają nas wyjątkowym aromatem zamkniętym w mniejszym lub większym, ale właściwie zawsze eleganckim słoiczku. Kupujemy je chętnie na prezent dla bliskich, czy sami decydujemy się na ulubiony zapach do naszego domu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zakup świec zapachowych powinien być bardzo dobrze przemyślany. Darmowa dostawa, zakupy w dużych galeriach handlowych, czy liczne promocje codziennie zachęcają nas do nabywania świec w szybko i bez czytania etykiet. A to tam tkwi sekret naturalnej świecy sojowej lub świecy z dodatkiem parafiny

Świeca parafinowa Yankee Candle w dużym słoiku
Źródło: www.yankeecandle.pl

Świece parafinowe

Dlaczego nie powinniśmy wybierać świec, których wypełnienie składa się z parafiny i nieekologicznego knota? Odpowiedź jest bardzo prosta — ponieważ tego typu zapachy po prostu szkodzą naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Przebywanie w pobliżu takich zapachów, w których występują najróżniejsze niebezpieczne lotne związki organiczne jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Barwniki wykorzystywane do produkcji tego typu produktów są substancjami syntetycznymi i nie wpływają korzystnie na nasz układ oddechowy. Czysta parafina powinna być substancją, która całkowicie jest pozbawiona zapachu oraz smaku — tylko wtedy nie ma ona żadnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. I z tego właśnie powodu, powinniśmy wybierać zapachy jak najbardziej naturalne i certyfikowane stworzone najlepiej z produktów roślinnych i takich, które nie wpływają na zanieczyszczenie środowiska.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i zamkniętym wieczkiem o zapachu mango

Świece sojowe Bonnie, a świeczki Yankee Candle

Ręcznie robione świece zapachowe marki Bonnie to pewność, że wieczorne momenty z kubkiem ciepłej herbaty i ulubioną książką będą wypełnione wspaniałym, w pełni pochodzącym z natury aromatem bez sztucznych dodatków i barwników. Do tworzenia naszych zapachów używamy wyłącznie biodegradowalnego, naturalnego wosku sojowego, certyfikowanego knota i najwyższych jakości olejków. Każdy zapach idealnie nadaje się na prezent (zobacz jaki wybrać prezent na 30 urodziny). Zaletą świeczek Yankee Candle jest bardzo szeroki asortyment, wiele zapachów z różną ilością knotów, różne rozmiary słoików oraz dodatkowe akcesoria. Odpowiednie skomponowane nuty zapachowe sprawiają, że w sklepie Yankee Candle każdy znajdzie coś dla siebie.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium o zapachu piernika

Naturalne świece sojowe

Robiąc zakupy w naszym sklepie masz pewność, że wybierasz to, co najlepsze prosto z natury. Kokos, bez, ananas, pieczone jabłko, kawa, czy wanilia — na samą myśl robi się przyjemnie. Zimowe przyprawy, jodła, śliwka korzenna i piernik będą doskonałym pomysłem na przyjemny, jesienny wieczór w ciepłych skarpetach pod ulubionym kocem. Możesz sprawić, że zapach w Twoim domu będzie wyjątkowy i ekologiczny, na bazie wosku sojowego. Wystarczy dokonać świadomego wyboru.