Świece

Zapachy do domu — 10 pomysłów Bonnie

Wybierając zapachy do domu najczęściej kierujemy się oczywiście własnym gustem i preferencjami. Są aromaty, które uwielbiamy i bez których nie wyobrażamy sobie wieczornego relaksu. Nasze wymagania mogą się zmieniać wraz z nadchodzeniem nowych pór roku — większość z nas używa innych zapachów w sezonie letnio-wiosennym, a innych kiedy jesienią i zimą wcześniej zapada zmrok. Nie da się ukryć, że niektóre aromaty świec zapachowych stworzone są do tego, aby umilać nam chłodny wieczór z książką i kubkiem gorącej herbaty, kiedy na zewnątrz panuje chłód, inne zaś wspaniale jest stosować podczas schyłku ciepłego, letniego dnia.  Jak dobrać aromat, by nasz dom pachniał dokładnie tak jak lubimy? Przedstawiamy 10 pomysłów na najciekawsze zapachy do domu.

Z artykułu dowiesz się:

 1. Najciekawsze zapachy do domu
 2. Unikatowe zapachy do domu
 3. Zapachowe świece sojowe Bonnie

Najciekawsze zapachy do domu

Zapachy do domu to temat szeroki, ponieważ nasza czułość na daną woń jest różna. Niemniej pewne aromaty doskonale wpisują się w konkretny klimat, okazję, czy porę roku.

 1. Leśny spacer to zapach, którym możemy się cieszyć przez cały rok. Zimą przeniesie nas swoim aromatem do letniego lasu pachnącego porankiem, latem zaś wniesie do domu świeżość i przyjemną delikatność.
 2. Sojowa świeca zapachowa jagoda sprawi, że niezależnie od panującej pory roku, w Twoim domu pachnieć będzie świeżym, owocowym ciastem.
 3. Któż z nas nie lubi świeżego zapachu bzu? Ten aromat może gościć w Twoim domu przez cały rok. Jesienne wieczory z naturalną świecą sojową przywrócą wspomnienia wspaniałych wiosennych chwil, latem zaś zapach ten zadba o lepszy nastrój i poprawi samopoczucie po męczącym dniu.
 4. Intensywny, a zarazem bardzo delikatny i przyjemny zapach — waniliowa świeca sojowa ukoi nerwy i uspokoi umysł, ale też będzie doskonałym dopełnieniem wieczoru spędzanego podczas miłej kolacji z przyjaciółmi.
 5. Smak dzieciństwa? Wata cukrowa! Tego typu zapachy do domu zawsze są dobrym pomysłem — umilają wieczory, przywołują najlepsze wspomnienia i zdecydowanie poprawiają nastrój.
 6. Zapach jodły wprowadza lekki i błogi nastrój. Dzięki świecy o takim aromacie, w domu pojawi się najprawdziwsza i najczystsza woń lasu. Tak niewiele wystarczy, by powrócić do pięknych wspomnień beztroskich dni.
 7. Świeca sojowa o zapachu landrynki to doskonały pomysł na zwieńczenie zarówno przyjemnego, letniego dnia, jak i relaks przywołujący wspomnienia ciepłych wakacji. Tej aromatycznej słodyczy naprawdę ciężko się oprzeć!
 8. Zapach piernika kojarzy nam się przede wszystkim z zimową aurą. Tego typu domowe wypieki pojawiają się bowiem najczęściej w domach w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Do tego niepowtarzalnego klimatu można jednak dodać odrobinę magii i odpalić świecę o podobnym zapachu.
 9. Pomarańcza to świeca zapachowa, która sprawdzi się o każdej porze roku. Latem, jej słodki zapach będzie doskonałym zwieńczeniem wyczerpującego dnia, zimą zaś ukoi nasze nerwy, pozwoli się odprężyć i wyciszyć.
 10. Szarlotka? Na samą myśl o tym słodkim deserze czujemy jego zapach! Pieczone jabłko polecamy wszystkim, którzy przez cały rok chcą, by w ich domu pachniało przyjemną słodyczą.
Zapachy do domu w postaci palących się ekologicznych świec sojowych
Zapachy do domu – Ekologiczne Świece Sojowe

Unikatowe zapachy do domu

Wybór świec zapachowych jest dziś naprawdę szeroki. Z całą pewnością bez trudu znajdziemy aromat, na jakim nam zależy — taki, który zagości w naszym domu na dłużej. Wybierając świece do naszego wnętrza, szczególną uwagę należy zwrócić jednak na to, z czego są one wykonane. Piękny zapach to nie wszystko. Liczy się także to, czy palący się wosk nie jest dla nas szkodliwy — czy nie wdychamy substancji, które mogą źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Wśród 10 wymienionych wyżej pomysłów na zapachy do domu, wszystkie aromaty są wykonane ręcznie oraz są w pełni ekologiczne.  Co więcej, niektóre doskonale nadają się do aromaterapii, umilą romantyczną kolację, czy pomogą zrelaksować się podczas masażu.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i zamkniętym wieczkiem o zapachu białe piżmo

Zapachowe świece sojowe Bonnie

Wybierając świece sojowe mamy pewność, że w naszym domu nie ma ani odrobiny szkodliwych substancji smolistych, czy nieobojętnej dla naszego zdrowia parafiny. Niezależnie więc od naszych preferencji dotyczących aromatów — decydujmy się produkty, które nie szkodzą ani nam ani naszemu otoczeniu.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium o zapachu piernika