Prezent

Prezent na 50 rocznicę ślubu

Pół wieku wspólnego życia w szczęściu i w bólu, na dobre i na złe to imponujący wynik! Komu nie marzy się taki piękny jubileusz? Trudno wyobrazić sobie pracę, poświęcenie i uczucie, które łączy związek o tak imponującym stażu, ale na pewno zasługuje na to, by je celebrować. Twoi dziadkowie lub rodzice znają się już jak „łyse konie” i z pewnością będą wiedzieli co chcieliby dostać od siebie nawzajem. Wybór prezentu spędza Ci sen z powiek? Aby ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat kondycji i zainteresowań jubilatów. Wówczas można mieć pewność, że upominek okaże się strzałem w dziesiątkę.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Złote gody – wyjątkowy jubileusz
  2. Tradycyjny prezent na 50 rocznicę ślubu
  3. Prezent na 50 rocznicę ślubu dla rodziców
  4. Prezent na 50 rocznicę ślubu dla dziadków
  5. Voucher na weekend w wyjątkowym miejscu 
  6. Koszulki ze specjalnymi napisami i dedykacjami
  7. Grawer także jest bardzo dobrym pomysłem
  8. Nadruki na drewnie – pomysł na prezent rocznicowy
  9. Piękny obraz do salonu na rocznicę rodziców!

Złote gody – wyjątkowy jubileusz

Tradycyjnym symbolem tego jubileuszu jest złoto, ponieważ jest to najbardziej ponadczasowy i najcenniejszy metal. Po pierwsze, jego plastyczna i elastyczna natura wskazuje na kompromisy dokonane między dwojgiem ludzi przez cały okres, aby wytrwać do tego przełomowego roku. Drugie, jest sprężysty, nieprzepuszczalny dla ciepła i kwasu i działa jako odbicie wiecznej doskonałości długotrwałego związku. Trzecie, jego rzadkość i luksusowy charakter jest idealnym odzwierciedleniem cennej natury małżeństwa.

prezent na 50 rocznicę ślubu dla dziadków

Tradycyjny prezent na 50 rocznicę ślubu

Chcesz kupić prezent na 50 rocznicę ślubu o ponadczasowym i tradycyjnym charakterze? Złoto symbolizuje miłość, współczucie, odwagę, pasję i mądrość – a biorąc pod uwagę, że rocznica jest wyjątkowa (pół wieku razem jest bardzo imponujące!), celebrowanie długotrwałej miłości klasycznym prezentem jest dobrym wyborem. Biżuteria, elementy wystroju domu lub ozdobne ramki do zdjęć są zawsze świetne jako podarunek. Jednak świętuj rocznicę, wręczając coś wyjątkowego, co będzie symbolizowało wszystko, co razem zbudowali. Pięćdziesiąt lat temu w prezencie Twoi rodzice, dziadkowie lub przyjaciele otrzymali zastawę stołową, która towarzyszyła im w celebrowaniu wielu pięknych chwil. Oryginalnym prezentem będzie podarowanie im nowego kompletu pozłacanych filiżanek, z których każda herbata stanie się wyjątkowa.

Prezent na 50 rocznicę ślubu dla rodziców

Pięćdziesiąt lat małżeństwa jest zdecydowanie powodem do świętowania, dlatego zorganizuj dla nich przyjęcie niespodziankę. Zbierzcie w jednym miejscu ich bliskich przyjaciół, rodzinę i cieszcie się wspólnie z nimi ich szczęściem. Przy wspólnej kolacji ze świecami i winem będą mogli powspominać swoje ulubione momenty z życia, a Wy może dowiecie się czegoś nowego o swoich rodzicach? Ciekawym pomysłem na prezent na 50 rocznicę ślubu jest podarowanie zakochanym vouchera na lot balonem. Pozwoli to zobaczyć miasto z perspektywy, z jakiej niewiele osób miało okazję podziwiać ten krajobraz. Istnieje też możliwość odbycia lotu wśród przepięknych szczytów górskich. Lot balonem jest romantycznym przeżyciem, szczególnie gdy odbywa się w trakcie wschodu bądź zachodu słońca. Z pewnością ucieszą się także z różowego szampana z Prowansji, który zawiera nuty truskawek, róży i ziół. Świece zawsze tworzą nastrój do romansu, więc obdarowanie ich aromatem białego piżma z pewnością ponownie rozbudzi w nich iskrę miłości.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i zamkniętym wieczkiem o zapachu róży

Prezent na 50 rocznicę ślubu dla dziadków

Niezwykle pouczającym doświadczeniem jest móc obserwować parę z pięćdziesięcioletnim stażem. Tak wiele o życiu i związkach można nauczyć się od dziadków. Czas odwdzięczyć się im za całą mądrość i pokazać coś nowego, czego nie próbowali. Niech to będzie na przykład lekcja robienia sushi. Prawdopodobnie nie jest to ulubiony przysmak 70- czy 80-latków, nie oznacza to jednak, że nie chcieliby go spróbować. Możesz też zdecydować się na zakup opaski sos dla seniora. Jeśli Twoi dziadkowie lubią ekstremalne przeżycia zabierz ich na widokowy lot samolotem. Dzięki niemu można podziwiać z lotu ptaka unikalne krajobrazy. Taki lot nie trwa długo, w jego trakcie wystarczy siedzieć i wyglądać przez okno. Przeżycie ćwierć wieku razem zasługuje na niepowtarzalny prezent. Doskonałym pomysłem na prezent na 50 rocznicę ślubu dla dziadków jest voucher na kolację w ekskluzywnej restauracji, do której z pewnością sami by się nie wybrali, a uzupełnieniem niech będzie zestaw prezentowy zapachowych świec sojowych. 

Voucher na weekend w wyjątkowym miejscu 

Prezent na 50 rocznicę ślubu musi być wyjątkowy. Dzięki niemu będziemy mogli bowiem uczcić wyjątkowy dzień dla naszych rodziców, którzy często sami nie poszukują w tym dniu celebracji. Niemniej jednak warto wziąć sprawy w swoje ręce i postawić na zadowolenie końcowe naszych rodziców, którzy bez wątpienia będą wdzięczni nam, za wyjątkowy prezent!

Aby dobrze uczcić 50 rocznicę ślubu naszych rodziców, musimy dobrze zrozumieć ich aktualne potrzeby, plany bądź marzenia. Właśnie nimi możemy się bowiem sugerować, poszukując prezentu na tą wyjątkową rocznicę. Jeśli jest to wyjazd, możemy zadbać o to, aby nasi rodzice mogli pojawić się w pięknym miejscu. Dostojny obiad lub kolacja jest z pewnością jednym z pomysłów, które możemy zaangażować. Nie musi to być daleki wyjazd, ponieważ możemy skupić się na lokalnych miejscach, które często są także czarem wspomnień dla chwil, które przeżywali nasi rodzice.

Jak widać wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Niemniej jednak warto popatrzeć na uniwersalne rozwiązania, które świetnie spisują się podczas rocznic ślubu. Pamiętajmy jednak, że jest to 50 rocznica, dlatego musimy ją uczcić tym razem wyjątkowo. Poniższe propozycje powinny jednak jak najbardziej wpisać się w ten doniosły dzień, który będzie zapamiętanie tylko przez nas, lecz głównie przez naszych rodziców!

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium o zapachu różowego szampana

Koszulki ze specjalnymi napisami i dedykacjami

Jedną z ciekawszych opcji w dzisiejszych czasach jest możliwość nadrukowywania bądź grawerowania dowolnych rzeczy. Warto wykorzystać ten element, ponieważ nasi rodzice często nie znają dzisiejszych możliwości i nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo łatwo jest uzyskać nadruk bądź grawer. Dzięki temu możemy wpaść na bardzo prosty, aczkolwiek skuteczny pomysł na prezent, dzięki któremu wywołamy wielki uśmiech na twarzy rodziców.

Jednym z elementów jest nadruk. Dzięki niemu możemy przygotować własny projekt, który będzie w pełni spersonalizowany dla rodziców. W sieci znajdziemy także gotowe projekty na nadruki przeznaczone na rocznicę ślubu. W wielu wypadkach są to zabawne bądź poważne teksty nawiązujące do ich miłości. Jeśli nasze rodzice są bardziej luźni, możemy zastosować element humorystyczny.

Sam prezent może być jedynie dodatkiem do wielkiego kosza słodyczy, owoców a nawet i trunków, jeśli nasi rodzice preferują je. Dzięki temu na 50 rocznicę damy specjalne koszulki, które będą pamiątką tego wydarzenia, a także spory kosz dobroci, który nasi rodzice wykorzystają we własnym zakresie.

Grawer także jest bardzo dobrym pomysłem

Grawer to kolejny pomysł, który możemy zastosować w wypadku prezentu na rocznicę ślubu naszych rodziców. W dzisiejszych czasach bez problemu możemy grawerować zegarki, naszyjniki, zapalniczki a także inne elementy biżuterii, które mogą lubić nasi rodzice. Dzięki temu możemy wygrawerować im datę ich ślubu na elementach, które będą przez nich noszone każdego dnia. Możemy dać także krótką dedykację, bądź dołączyć imiona naszych rodziców do tego graweru.

Warto dodać, że grawer powinien być możliwy do wykonania bez problemu na miejscu w sklepach, które oferują nam zakup różnego rodzaju biżuterii. Dzięki temu uzyskamy grawer, który będzie wykonany zgodnie z naszymi zaleceniami, mając przy okazji pewność, że produkt który kupujemy, nie zostanie uszkodzony.

Jeśli nasz tata pracuje, bądź często używa takich elementów jak choćby dyski USB, możemy zastosować także i grawer na USB. Dla mamy możemy natomiast wybrać specjalne, grawerowane filiżanki, dzięki którym będzie mogła codziennie pić swoją ulubioną kawę lub herbatę.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem standard i otwartym wieczkiem o zapachu białe piżmo

Nadruki na drewnie – pomysł na prezent rocznicowy

Innym pomysłem może być wyłącznie ozdobne, spersonalizowane pudełko drewniane, dzięki któremu będziemy mogli przekazać mniejsze prezenty naszym rodzicom. Jeśli postawiliśmy na inne propozycje, może warto po prostu opakować prezent dla naszych rodziców tak, aby sama szkatułka zawierała informacje z dnia i okazji, w jakiej został przekazany przez nas prezent naszym rodzicom.

Odpowiednie opakowanie prezentu będzie nie tylko fajnym gestem, lecz także i pamiątką z tego dnia. Nasza mama z pewnością zachowa takie ładne pudełko i będzie wspominać je, kiedy tylko natrafi na nie, przykładowo podczas porządków w domu, lub w momencie przeglądania domowych pamiątek. Specjalne pudełko na rocznicę ślubu naszych rodziców to z pewnością propozycja, którą warto wziąć pod uwagę, szczególnie w momencie, gdy nasz prezent nie zajmuje dużo i wymaga dodatkowego opakowania.

Piękny obraz do salonu na rocznicę rodziców!

Jeśli jednak prezenty z własnym nadrukiem i grawerem nie przypasowały nam do gustu, możemy wybrać jeszcze inny kierunek. Jest nim możliwość wydruku najnowszą technologią specjalnego, wielkoformatowego obrazu, który może inscenizować całą naszą rodzinę, bądź samych rodziców. Jest to świetna propozycja, która w zależności od preferencji naszych rodziców, może zawisnąć w ich sypialni, bądź nawet w salonie. Jeśli przygotujemy nowoczesny, bardzo elegancki obraz dla naszych rodziców, z pewnością będą oni zaskoczeni takim prezentem.

Obrazy w dzisiejszych czasach wracają do mody, dzięki czemu możemy postawić na obraz w dowolnym wymiarze. Nie musi to być zawsze dzieło wysokoformatowe. W niektórych wypadkach może to być po prostu mniejszy obraz, który będzie zdobił nawet nie ścianę, lecz półkę regału, bądź stolik wizytowy.

Wybierając obraz, możemy także postawić na sztukę nowoczesną, czyli przerobienie zdjęcia rodziców w iście komiksowym wydaniu, lub po prostu w wydaniu pastelowym. Jest wiele świetnych przykładów i efektów, dzięki którym będzie nam zdecydowanie łatwiej się odnaleźć i które pozwolą ładnie inscenizować zdjęcie rodziców bądź rodziny, które postanowiliśmy wybrać do obróbki.

Sojowa świeca zapachowa marki Bonnie ze słoikiem premium i zamkniętym wieczkiem o zapachu kawy

Bez względu na to, jaką opcję wybierzemy, prezent naszym rodzicom z pewnością się spodoba. Pamiętajmy, jest to ich pięćdziesiąta rocznica ślubu, dlatego nie możemy pominąć tej daty i najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby uczcić ten dzień razem, w gronie rodzinnym. Zadbajmy o to, aby ten dzień był dla nich znów wyjątkowy, jak 50 lat temu!